Zawodnik z Łotwy zwycięża w konkursie Longines Ranking w Baborówku

W najważniejszych konkursach drugiego dnia zawodów Baborówko Jumping Show zwycięża Kristaps Neretnieks z Łotwy. W CSI1* najlepszą formę pokazali Jan Bobik oraz Aleksandra Lewicka. Dzień zakończył się startem aukcji Baborówko Foal Auction.

Sobota na Baborówko Jumping Show okazała się szczęśliwa dla Kristapsa Neretnieksa z Łotwy. Zwyciężył w aż dwóch konkursach o randzie dwóch gwiazdek. W Big Tour zaliczanym do światowego rankingu, o nagrodę LOTTO pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego, wraz z koniem Jupiter triumfowali zdobywając 0 punktów karnych i czas 72,97. Najlepszym Polakiem tego konkursu okazał się Jarosław Skrzyczyński dosiadający ogiera Inturido.

W Medium Tour o nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zawodnik z Łotwy zwyciężył wraz z koniem Figaro, gdzie po dwóch fazach udało im się zachować zerowe konto oraz najlepszy czas. Drugi był Michał Kaźmierczak oraz Dexter, a trzecia młoda zawodniczka Daria Pietrzak oraz Unica-K.

W Small Tour o nagrodę Horse & Business Magazine najlepszy okazał się polski zawodnik Jan Bobik wraz z Hasalą. Tuż za nim, z różnicą 0,33 sek, uplasował się Marek Wacławik i Comme Si. Trzeci był Łukasz Brzóska oraz Shade of Gold NVE Z.

Konkurs Special Tour CSI1* o nagrodę Świata Koni wygrała Aleksandra Lewicka wraz z Painted White Courtier, wyprzedzając Pawła Jurkowskiego o 1 sek. Trzecie miejsce wywalczyła Kaja Litka wraz z Goofy.

Drugi dzień Baborówko Jumping Show kończy się Baborówko Foal Auction, która odbywa się stacjonarnie oraz online na platformie equibid.pl od godziny 20:30.

Ponadto w programie wydarzenia znajdują się zawody hobby horse dla najmłodszych uczestników imprezy, konkursy przebierane kucyków czy gra terenowa, która skierowana jest do wszystkich odwiedzających Baborówko. Więcej szczegółów znaleźć można w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej organizatora www.equestrian.baborowko.pl.

Niedziela 20.08.2023

Gra terenowa oraz zawody hobby horse

08.00 -17.30 – międzynarodowe konkursy w skokach przez przeszkody

12.00 – CSI2* - Grand Prix Baborówka – zaliczany do rankingu FEI

15.30 – CSI2* - Finał Średniej rundy