Polska i Uzbekistan zwycięzcami pierwszego dnia Baborówko Jumping Show

Międzynarodowe zawody w Ośrodku Jeździeckim Baborówko rozpoczęły się zwycięstwem Polaków oraz Uzbekistańczyka. W konkursie Dużej Rundy o nagrodę KUHN Maszyny Rolnicze zwyciężył Bekzod Kurbanov wraz z Santos Hippica.

Baborówko Jumping Show rozpoczęło się konkursami dla młodych koni pięcioletnich oraz sześcioletnich i siedmioletnich. Pierwszy konkurs pokonało bezbłędnie aż 13 par, a najszybszy okazał się Austriak Alexander Ofner i Startino. Parkur dla sześcio- i siedmiolatków najlepiej przejechał Grzegorz Nowak i Kaskada.

Najliczniej obsadzony konkurs Medium Tour pod patronatem Powiatu Szamotulskiego wygrała Daria Kobiernik wraz z Venus, druga okazała się młoda amazonka Alicja Maślana i Hioyaline, a trzeci był Uzbekistańczyk Bekzod Kurbanov i Lady.

Pierwszy dzień Baborówko Jumping Show zakończył się Big Tour o nagrodę LOTTO, pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego, gdzie z zerowym przejazdem zwyciężył Bekzod Kurbanov i Santos Hippica. Na drugim miejscu uplasowała się Niemka Finja Bormann i Lafocolo Crazy Stud, a na trzecim Michał Kaźmierczak wraz z Dexterem.

Program zawodów Baborówko Jumping Show

Sobota

8:00 - 18:00 międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody

14:30 - sztafeta Bajkowe Pary

16:00 - Duża runda o nagrodę LOTTO Totalizator Sportowy pod patronatem Polski Związek Jeździecki

20:15 - Baborówko Foal Auction

Niedziela

8:00 - 17:30 międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody

12:15 - Grand Prix Baborówka

10:00 - 18:00 gra terenowa Trzymaj Kontakt