Otwarty panel zgłoszeń na Baborówko Driving Show 2022

o 16 sierpnia otwarty jest FEI Entry System na międzynarodowe oficjalne zawody w powożeniu Baborówko Driving Show 2022. W ramach wydarzenia odbędzie się Puchar Narodów w zaprzęgach parokonnych i czterokonnych. Zawody wyłonią także Mistrza Polski w zaprzęgach czterokonnych. 

Podczas zawodów rozegrane zostaną konkursy CAIO4*-H4 i CAIO4*-H2. Łączna pula nagród wyniesie niebagatelną w konkurencji zaprzęgów kwotę 350 000 zł. Termin zgłoszeń upływa za niecałe 2 tygodnie, 16 sierpnia.

Baborówko Driving Show 2022 to jedne z 5 imprez na świecie w randze CAIO4*. Organizację zawodów w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi umożliwia imponująca infrastruktura sportowa Baborówka, w tym m.in. plac kwarcowy z systemem podsiąkowym o wymiarach 12 000 mkw. To w tej chwili największy plac kwarcowy w Polsce. Baborówko słynie z doskonałej atmosfery oraz świetnej organizacji, która sprzyja nie tylko kibicom, ale także zawodnikom.

Na zawodach możemy spodziewać się światowej czołówki sędziów zaprzęgowych. Konkurs CAIO4*-H4 sędziować będą: Stefan Kęszycki, Pia Skar, Roland Morat, Jury Kunat oraz Ann-Marie Turbe. W CAIO4*-H2 zobaczymy następujące nazwiska: Elimar Thunert, Klaus Christ, Marie de Ronde-Oudemans, Tomasz Mossakowski, Bert Jambon. Delegatem technicznym Baborówko Driving Show 2022 będzie Richard Papens, a maraton budowany jest pod okiem gospodarza toru Josefa Middendorfa.

Zawody Baborówko Driving Show 2022 odbędą się w formacie: piątek – ujeżdżenie; sobota – maraton oraz niedziela – konkurs zręczności i ceremonie dekoracji.

To pierwsze międzynarodowe zawody w powożeniu zaprzęgami w Baborówku. Mimo debiutu w organizacji wydarzenia w tej konkurencji na tym poziomie, Międzynarodowa Federacja Jeździecka przyznała Ośrodkowi Jeździeckiemu Baborówko prawo organizacji Pucharu Narodów.

Ośrodek Jeździecki Baborówko znany był do tej pory z organizacji międzynarodowych zawodów WKKW i skoków przez przeszkody, podczas których gościł najbardziej utytułowanych zagranicznych i polskich zawodników, mistrzów olimpijskich, mistrzów świata i liderów rankingu FEI, jak np. reprezentantów Niemiec Michaela Junga i Ingrid Klimke czy brytyjskiego WKKW-istę Oliwera Townenda.

Zaprzęgowy Puchar Narodów w Baborówku już za miesiąc

W pierwszy weekend września w Baborówku odbędą się międzynarodowe zawody w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi i parokonnymi – CAIO4* Baborówko Driving Show 2022 (2–4 września). W ramach wydarzenia rozegrany zostanie m.in. prestiżowy Puchar Narodów w tej konkurencji.

Spodziewamy się, że do Baborówka przyjadą najlepsi zawodnicy powożenia z całej Europy, by rywalizować w Pucharze Narodów. CAIO4* to ogromne wyzwanie. Podejmujemy je z pokorą, ale towarzyszy nam jednocześnie wielka ekscytacja. Nie możemy się doczekać emocji, jakie niesie ze sobą powożenie, zwłaszcza tej rangi. Czekamy na zaprzęgowców, by poznali słynną już gościnność Baborówka. – mówi Henryk Jan Święcicki, dyrektor zawodów.

Puchar Narodów zostanie rozegrany w konkursach CAIO4*-H4 i CAIO4*-H2. Dodatkowo, konkurs CAIO4* H4 wyłoni Mistrza Polski w zaprzęgach czterokonnych. Zawody tej rangi wymagają odpowiedniej infrastruktury sportowej, którą Ośrodek Jeździecki Baborówko posiada. Obecnie składają się na nią m.in. trzy place kwarcowe z systemem podsiąkowym o powierzchni: 12 000 mkw. (największy na ten moment plac kwarcowy w Polsce, oddany do użytku w 2022 roku), 7 000 mkw. oraz 2 000 mkw.

Baborówko Driving Show 2022 to jedne z 5 imprez na świecie w randze  CAIO4*. Na uwagę zasługuje także niebagatelna w zawodach zaprzęgowych pula nagród. Dzięki zaangażowaniu mecenasa zawodów, pana Romana Roszkiewicza, zawodnicy będą rywalizować o nagrody finansowe w łącznej wysokości 350 000 zł.

Baborówko słynie także z doskonałej atmosfery oraz świetnej organizacji, która sprzyja nie tylko kibicom, ale także zawodnikom. Ramowy program zawodów zakłada, że w piątek odbędzie się ujeżdżenie. Sobota to maraton, a w niedzielę rozegrany zostanie konkurs zręczności i odbędą się ceremonie dekoracji.

To pierwsze międzynarodowe zawody w powożeniu zaprzęgami w Baborówku. Mimo debiutu w organizacji wydarzenia w tej konkurencji na tym poziomie, Międzynarodową Federacja Jeździecka przyznała Ośrodkowi Jeździeckiemu Baborówko prawo organizacji Pucharu Narodów.

Ośrodek Jeździecki Baborówko znany był do tej pory z organizacji międzynarodowych zawodów WKKW i skoków przez przeszkody, podczas których gościł najbardziej utytułowanych zagranicznych i polskich zawodników, mistrzów olimpijskich, mistrzów świata i liderów rankingu FEI, jak np. reprezentantów Niemiec Michaela Junga i Ingrid Klimke czy brytyjskiego WKKW-istę Oliwera Townenda.

Zdobądź doświadczenie podczas zaprzęgowego Pucharu Narodów w Baborówku

W pierwszy weekend września (2–4.09.2022) w Ośrodku Jeździeckim Baborówko odbędą się międzynarodowe zawody w powożeniu zaprzęgami Baborówko Driving Show. Podczas zawodów, w ramach konkursów CAIO4*-H4 i CAIO4*-H2, rozegrany zostanie Puchar Narodów. Organizatorzy zapraszają sędziów przeszkodowych, asystentów na maratonie oraz sekretarzy do współpracy w ramach organizacji wydarzenia.

Zawody tej rangi będą okazją do zdobycia cennego doświadczenia i poszerzenia wiedzy dla osób ze środowiska zaprzęgowego. Zaproszenie szczególnie (ale nie wyłącznie) kierowane jest do osób zdobywających uprawnienia sędziowskie, a także wszystkich chętnych, którzy chcieliby odbyć w czasie zawodów praktyki.

Do współpracy są zapraszani:

  1. sekretarze: piątek, 2.09.2022 r. – UJEŻDŻENIE CAIO4*-H4 i CAIO4*-H4
  2. sędziowie przeszkodowi z aktywną licencją, asystenci: sobota, 3.09.2022 r. – MARATON

Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny: +48 795 556 230.

To pierwsze w Baborówku międzynarodowe zawody w powożeniu zaprzęgami. Mimo debiutu w organizacji wydarzenia w tej konkurencji na tym poziomie, Międzynarodową Federacja Jeździecka przyznała Ośrodkowi Jeździeckiemu Baborówko prawo organizacji Pucharu Narodów. Pula nagród na zawodach wyniesie niebagatelną kwotę 350 000 zł.

Ośrodek Jeździecki Baborówko dysponuje zmodernizowaną w latach 2019–2021, imponującą infrastrukturą sportową, na którą składają się m.in. trzy place kwarcowe z systemem podsiąkowym o powierzchni: 12 000 mkw. (największy na ten moment plac kwarcowy w Polsce), 7 000 mkw. oraz 2 000 mkw. Baborówko słynie także z doskonałej atmosfery oraz świetnej organizacji. 

Ośrodek Jeździecki Baborówko znany był do tej pory z organizacji międzynarodowych zawodów WKKW, podczas których gościł najbardziej utytułowanych zagranicznych i polskich zawodników, mistrzów olimpijskich, mistrzów świata i liderów rankingu FEI, jak np. reprezentantów Niemiec Michaela Junga i Ingrid Klimke czy brytyjskiego WKKW-istę Oliwera Townenda.