Panel zgłoszeń na Baborówko Jumping Show otwarty!

Baborówko Equestrian zaprasza na kolejną edycję zawodów międzynarodowych w skokach przez przeszkody, które odbędą się 09-11.08.2024. W programie m.in. dwa konkursy zaliczane do światowego rankingu oraz aukcja źrebiąt skokowych Baborówko Foal Auction. Tegoroczne Baborówko Jumping Show to także kwalifikacje do Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken.

Baborówko Jumping Show to zawody międzynarodowe w skokach przez przeszkody o randze CSI2*, CSI1* oraz CSIYH1*, które odbędą się w podpoznańskim ośrodku jeździeckim 09-11.08.2024 r. W ramach wydarzenia zostaną rozegrane dwa konkursy zaliczane do Longines Ranking, w tym najważniejsze Grand Prix. Podczas zeszłorocznej edycji organizator gościł gwiazdy światowego jeździectwa, takie jak Marvin Jüngel (dwukrotny zwycięzca konkursu Derby Hamburga) i Kristaps Neretnieks (uczestnik tegorocznego Finału Pucharu Świata w Riyadh), ale także najlepszych polskich skoczków: m.in. aktualnego Mistrza Polski Tomasza Miśkiewicza, lidera rankingu PZJ Adama Grzegorzewskiego, dwukrotnego zwycięzcę Grand Prix Baborówka Dawida Kubiaka czy reprezentanta Polski w Finale Pucharu Świata, Krzysztofa Ludwiczaka.

"Bardzo mi się tu podoba, to świetne miejsce. Dobra organizacja, dobra pogoda, wszystko jest idealne" - reprezentant Łotwy Kristaps Neretnieks podczas zeszłorocznej edycji Baborówko Jumping Show.

Baborówko Jumping Show jest także kwalifikacją do tegorocznych Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken. W programie znajduje się specjalna runda dla koni 5-letnich oraz 6-letnich z osobnymi finałami, a konie 7-letnie będą selekcjonowane w ramach konkursów CSI2*. Zawody międzynarodowe w Baborówku to jednak nie tylko wysoki poziom sportowy, ale także świetne warunki oraz konkursy dla mniej doświadczonych koni i jeźdźców. Konkursy będą rozgrywane na dwóch dużych arenach kwarcowych, wyposażonych w system ebb and flow, które przystosowane są do wszystkich warunków pogodowych. Uczestnicy mogą liczyć na wiele przestrzeni zielonej, która sprzyja regeneracji koni między konkursami. Mniej doświadczeni jeźdźcy mają możliwość udziału w konkursach CSI1* oraz zawodach towarzyskich dzieci na kucach. Wśród dodatkowych atrakcji znajdują się zawody hobby oraz konkurs przebierany.

"Jako organizatorzy zawodów zwracamy bardzo dużą uwagę na możliwość rozwoju sportowego uczestników, dlatego w programie nie mogło zabraknąć konkursów dla młodych koni oraz CSI1*. Bardzo cieszy nas fakt, że to właśnie w Baborówku polscy jeźdźcy wraz ze swoimi końmi mogą powalczyć o kwalifikację do tegorocznych Mistrzostw Świata Młodych Koni" - mówi dyrektor zawodów, Henryk Jan Święcicki.

Ponadto jednym z najważniejszych punktów zawodów Baborówko Jumping Show jest aukcja starannie wyselekcjonowanych źrebiąt skokowych Baborówko Foal Auction, która odbędzie się hybrydowo (online oraz na arenie głównej zawodów) w piątkowy wieczór 09.08.2024. Uczestnicy mogą liczyć na możliwość zakupu źrebiąt najlepszych linii hodowlanych.

Zgłoszenia na zawody międzynarodowe odbywają się poprzez Polski Związek Jeździecki. Więcej informacji nt. wydarzenia znaleźć można na stronie internetowej organizatora (www.equestrian.baborowko.pl) oraz w mediach społecznościowych Baborówko Equestrian.