Ponowne zwycięstwo Boyda Exella i Piotra Mazurka w Baborówku

Prestiżowe międzynarodowe zawody w powożeniu zakończyły się kolejnym zwycięstwem Boyda Exella z Australii oraz Jacoba Arnolda ze Stanów Zjednoczonych. W Mistrzostwach Polski zwyciężył Piotr Mazurek.

Konkurs powożenia zaprzęgami czterokonnymi CAIO4*-H4 o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza zwyciężył ponownie Boyd Exell, który w konkursie zręczności w świetnym stylu nadrobił stratę po maratonie. Na miejscu drugim znalazł się Christoph Sandmann z Niemiec, a trzeci zakończył zmagania Daniel Schneiders z Austrii. Sam konkurs zręczności o puchar KOWR najlepiej pokonał Jerome Voutaz ze Szwajcarii. W klasyfikacji Pucharu Narodów zwyciężyli Niemcy, na drugim miejscu uplasowała się Australia, a trzecie były Węgry.

Równocześnie podczas zawodów CAIO4*-H4 odbywały się Mistrzostwa Polski, w których najlepszy okazał się ponownie Piotr Mazurek. Na miejscu drugim znalazł się  Wiesław Sadowski, a trzeci był Krzysztof Szczepaniak.

W konkursie zaprzęgów parokonnych o nagrodę Romana Roszkiewicza zwyciężył Amerykanin Jacob Arnold z wynikiem 150,71 pkt. Na miejscu drugim i trzecim znaleźli się Niemcy - Lars Schwitte z wynikiem 152,88 pkt oraz Carola Slater-Diener z wynikiem 153,43 pkt. Niemcy wygrali również klasyfikację drużynową Pucharu Narodów, na miejscu drugim uplasowali się Czesi, a Polacy zdobyli miejsce trzecie. Najlepiej przejechała Weronika Kwiatek, która końcowo ukończyła konkurs na piątym miejscu.