Otwarty panel zgłoszeń na Baborówko Driving Show 2022

o 16 sierpnia otwarty jest FEI Entry System na międzynarodowe oficjalne zawody w powożeniu Baborówko Driving Show 2022. W ramach wydarzenia odbędzie się Puchar Narodów w zaprzęgach parokonnych i czterokonnych. Zawody wyłonią także Mistrza Polski w zaprzęgach czterokonnych. 

Podczas zawodów rozegrane zostaną konkursy CAIO4*-H4 i CAIO4*-H2. Łączna pula nagród wyniesie niebagatelną w konkurencji zaprzęgów kwotę 350 000 zł. Termin zgłoszeń upływa za niecałe 2 tygodnie, 16 sierpnia.

Baborówko Driving Show 2022 to jedne z 5 imprez na świecie w randze CAIO4*. Organizację zawodów w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi umożliwia imponująca infrastruktura sportowa Baborówka, w tym m.in. plac kwarcowy z systemem podsiąkowym o wymiarach 12 000 mkw. To w tej chwili największy plac kwarcowy w Polsce. Baborówko słynie z doskonałej atmosfery oraz świetnej organizacji, która sprzyja nie tylko kibicom, ale także zawodnikom.

Na zawodach możemy spodziewać się światowej czołówki sędziów zaprzęgowych. Konkurs CAIO4*-H4 sędziować będą: Stefan Kęszycki, Pia Skar, Roland Morat, Jury Kunat oraz Ann-Marie Turbe. W CAIO4*-H2 zobaczymy następujące nazwiska: Elimar Thunert, Klaus Christ, Marie de Ronde-Oudemans, Tomasz Mossakowski, Bert Jambon. Delegatem technicznym Baborówko Driving Show 2022 będzie Richard Papens, a maraton budowany jest pod okiem gospodarza toru Josefa Middendorfa.

Zawody Baborówko Driving Show 2022 odbędą się w formacie: piątek – ujeżdżenie; sobota – maraton oraz niedziela – konkurs zręczności i ceremonie dekoracji.

To pierwsze międzynarodowe zawody w powożeniu zaprzęgami w Baborówku. Mimo debiutu w organizacji wydarzenia w tej konkurencji na tym poziomie, Międzynarodowa Federacja Jeździecka przyznała Ośrodkowi Jeździeckiemu Baborówko prawo organizacji Pucharu Narodów.

Ośrodek Jeździecki Baborówko znany był do tej pory z organizacji międzynarodowych zawodów WKKW i skoków przez przeszkody, podczas których gościł najbardziej utytułowanych zagranicznych i polskich zawodników, mistrzów olimpijskich, mistrzów świata i liderów rankingu FEI, jak np. reprezentantów Niemiec Michaela Junga i Ingrid Klimke czy brytyjskiego WKKW-istę Oliwera Townenda.