Baborówko Jumping Show 2022 po raz pierwszy

W pierwszy weekend lipca (1–3 lipca) po raz pierwszy w Baborówku odbędą się międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody. W programie wydarzenia znalazły się m.in. 2 konkursy zaliczane do Longines Rankings w randze CSI2*. Panel zgłoszeń jest otwarty do 8 czerwca.

Propozycje zawodów dostępne są pod linkiem.

W ramach dużej rundy CSI2* zawodnicy będą mogli zbierać punkty do światowego rankingu w konkursach Grand Prix i Big Tour o wysokościach 145 cm.

W ramach średniej rundy CSI2* zostaną rozegrane konkursy na wysokościach 130 cm i 135 cm oraz Finał o wysokości 140 cm. Ponadto zaplanowano konkurs ostatniej szansy (130 cm).

W programie znajdą się także konkursy dla młodych koni CSIYH1* – runda koni 5-letnich (2 konkursy 115 cm oraz Finał 120 cm) oraz wspólna runda dla koni 6- i 7-letnich.  

W ramach zawodów CSI1* zawodnicy będą mogli rywalizować w ramach 2 rund: specjalnej dla mniej doświadczonych zawodników (2 konkursy 110 cm oraz Finał 115 cm) oraz w konkursie małej rundy (2 konkursy 120 cm oraz Finał 125 cm).

Z myślą o najmłodszych zawodnikach rozegrane zostaną konkursy dla dzieci - CSICh oraz konkursy CSIP (kuce).

Zawody zostaną rozegrane w ciągu trzech dni na dwóch arenach. Ośrodek Jeździecki Baborówko dysponuje zmodernizowaną w latach 2019–2021, imponującą infrastrukturą sportową, na którą składają się m.in. trzy place kwarcowe z systemem podsiąkowym o powierzchni: 12 000 mkw. (największy na ten moment plac kwarcowy w Polsce), 7 000 mkw. oraz 2 000 mkw. Baborówko słynie także z doskonałej atmosfery oraz świetnej organizacji. 

Ośrodek Jeździecki Baborówko znany był do tej pory z organizacji międzynarodowych zawodów WKKW, podczas których gościł najbardziej utytułowanych zagranicznych i polskich zawodników, mistrzów olimpijskich, mistrzów świata i liderów rankingu FEI, jak np. reprezentantów Niemiec Michaela Junga i Ingrid Klimke czy brytyjskiego WKKW-istę Oliwera Townenda.

W tym roku, oprócz WKKW, w Baborówku po raz pierwszy odbędą się także międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody Baborówko Jumping Show (1–3 lipca) oraz międzynarodowe zawody w powożeniu zaprzęgami i jednocześnie Puchar Narodów Baborówko Driving Show (2–4 września).