Dobry dzień dla Japończyka

Dziś na zawodach LOTTO Baborówko Horse Sale Show odbyły się próby ujeżdżenia w trzech konkursach międzynarodowych i trzech konkursach krajowych.

W najwyższym konkursie zawodów – klasie CCI4*-S o nagrodę LOTTO – na pierwszym miejscu po ujeżdżeniu uplasował się reprezentant Japonii Yoshiaki Oiwa (JPN) na koniu Calle 4. Drugi w tym konkursie po ujeżdżeniu jest Mateusz Kiempa (POL) z koniem Lassban Radovix. W ramach konkursu CCI4*-S rozgrywane są Mistrzostwa Polski WKKW seniorów, dlatego drugie miejsce zawodnika daje mu pozycję lidera w Mistrzostwach na ten moment. Mateusz Kiempa w tym konkursie startował łącznie na 3 koniach i z Libertiną jest na 4 miejscu, a z Grand Supreme – na 48. Trzecie miejsce w konkursie (i drugie w klasyfikacji Mistrzostw Polski WKKW seniorów) po ujeżdżeniu zajmuje obecnie Paweł Spisak (POL) na koniu Banderas. W klasyfikacji Mistrzostw Polski WKKW seniorów trzecie miejsce zajmuje Małgorzata Cybulska, startująca na koniu Chenaro 2.

Po pierwszej próbie klasyfikacja Mistrzostw Polski WKKW seniorów przedstawia się następująco:

Na prowadzeniu w konkursie CCI3*-S o nagrodę Kuhn Maszyny Rolnicze także uplasował się Yoshiaki Oiwa (JPN) na koniu The Duke of Cavan. Zawodnik w tym konkursie startował na dwóch koniach i z Bart L JRA zajmuje pozycję piątą. Drugie miejsce w tym konkursie po ujeżdżeniu zajął reprezentant gospodarzy – Paweł Warszawski (POL) na koniu Lucinda Ex Ani 4, a trzecie – Maja Wyszkowska (POL) na koniu Sacramento. Ta pozycja dała amazonce jednocześnie prowadzenie w rozgrywanych w tym konkursie Mistrzostwach Polski WKKW młodych jeźdźców.

Spośród młodych jeźdźców w klasyfikacji Mistrzostw Polski WKKW młodych jeźdźców drugą pozycję zajmuje Julia Gillmaier z koniem Quinton 14. Trzecią pozycję w Mistrzostwa Polski WKKW młodych jeźdźców zajmuje po ujeżdżeniu Wiktora Spisak, startująca na Strona II.

Po ujeżdżeniu klasyfikacja Mistrzostw Polski WKKW młodych jeźdźców przedstawia się następująco:

W konkursie CCI2*-S o nagrodę Concordia Ubezpieczenia na prowadzeniu po ujeżdżeniu jest Kamil Rajnert (POL) z Emilia Of Chin. Drugie miejsce zajmuje Malin Hansen-Hotopp (GER) z Monsieur Schnabel, a trzecie – Wiliam Nilsson Fryer (SWE) z Joel.

W konkursie CNC 1* na prowadzeniu jest Oliwia Paździora (POL) na koniu Quintus Junior. Drugie miejsce po ujeżdżeniu zajmuje Ewa Schweitzer Wojcieszek (POL) na Waterloo, a trzecie – Erkki Hoim (EST) z koniem Ally Nightingale.

W konkursie na poziomie CNC 1* rozgrywany jest finał Pucharu Polski WKKW w kategorii juniorów młodszych. Tutaj pozycję liderki w klasyfikacji utrzymuje Julia Witkowska (POL), która w tym konkursie z koniem Ksena zajmuje pierwsze miejsce po ujeżdżeniu. Druga jest Zofia Złotnicka (POL) z koniem Malivia, a trzecia – Lena Kurzyńska (POL) z koniem Soplica.

W konkursie CNC 100 po ujeżdżeniu na pierwszym miejscu jest Josephine Schnaufer (GER) na koniu Skyfall AS, drugie miejsce zajmuje Eliška Orctova (CZE) z koniem Kirea, a trzecie – Klaudia Kostrzewska (POL) na koniu Ivory ES.

Na prowadzeniu po próbie ujeżdżenia w konkursie CNC 90 jest Mariusz Kleniuk (POL) z koniem Weppetano M. Drugie miejsce zajmuje Diana Jaroszkiewicz (POL) i Intuicja Koński Gaj, a trzecie – Carmen Peussa (EST) i Corda.

W konkursie na poziomie CNC 90 rozrywany jest finał Pucharu Polski WKKW w kategorii wiekowej młodzików. Na prowadzeniu po próbie ujeżdżenia jest Weronika Krzecka (POL) z koniem Junior, drugie miejsce zajmuje Zuzanna Społowicz (POL) na koniu Juria, a trzecie – Zofia Laskowska (POL) z koniem Irtysz.

Jutro w Baborówku odbędą się próby terenowe. Najwyższa klasa zawodów – konkurs CCI4*-S o nagrodę LOTTO będzie transmitowany na żywo na antenie TVP Sport oraz na sport.tvp.pl, a niedzielna próba skoków przez przeszkody w klasach międzynarodowych CCI4*-S, CCI3*-S oraz CCI2*-S będzie streamingowana na żywo na kanale Youtube i facebookowym profilu Baborówko Horse Sale Show oraz na platformie ClipMyHorse.