W Baborówku tym razem Niemcy najlepsi

W miniony weekend w Baborówku odbyły się zawody Baborówko Horse Sale Show, w ramach których rozgrywano trzy klasy zawodów międzynarodowych oraz dwie klasy konkursów krajowych. Wydarzenie było także finałem Pucharu Polski WKKW.

W najwyższej klasie zawodów — w konkursie CCI4*-S o nagrodę Kuhn Maszyny Rolnicze — po sobotnim crossie na prowadzenie wysunęła się niemiecka amazonka Nadine Marzahl (GER) na koniu Valentine 18, a dziś para tylko potwierdziła dobrą formę, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej. W tym konkursie amazonka startowała łącznie na trzech koniach (z Vally K objęła 5 miejsce, a z Victoria 108 — miejsce 19). Na drugim miejscu uplasowała się Sophie Leube (GER) z koniem Jadore Moi, a na trzecim — Beeke Jankowski (GER) z koniem Tiberius 20.

W ramach konkursu CCI4*-S rozgrywany był finał Pucharu Polski WKKW w kategorii seniorów. Po wyłamaniu w sobotniej próbie terenowej, prowadzenie stracił Mateusz Kiempa, który ostatecznie zdobył brązowy medal i trzecie miejsce na podium. Na prowadzenie wysunął się Jan Kamiński, zdobywając złoty medal, a miejsce drugie i srebrny medal wywalczył Mariusz Kleniuk.

W klasie CCI3*-S o nagrodę Lotto prowadzenie po piątkowym ujeżdżeniu objęła niemiecka amazonka Leonie Kuhlmann (GER) na koniu Hidalgo 179 i nie oddała go aż do dziś. Na drugim miejscu uplasowała się Paulina Maciejewska (POL) na koniu Jangcy L, a na trzecim — Malin Hansen-Hotopp na koniu Quidditch K.

Konkurs CCI3*-S rozstrzygnął rywalizację Pucharu Polski WKKW w kategorii młodych jeźdźców. W młodych jeźdźcach po eliminacji we wczorajszej próbie terenowej, prowadząca przed finałem Julia Gillmaier spadła na trzecie miejsce podium, a konkurs na pierwszym miejscu i ze złotym medalem ukończyła Paulina Maciejewska. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła Wiktoria Knap.

W konkursie CCI2*-S o nagrodę Duon najlepsza po trzech dniach była Stephanie Böhe (GER) na koniu Ashanti de la Ribiere. Z drugim miejscem konkurs ukończył Jaagup Kallas (EST) na Olli Royal, a z trzecim — Elmar Lesch (GER) i Atlanta.

Konkurs CCI2*-S był finałem Pucharu Polski WKKW w kategorii juniorów oraz w kategorii open. W juniorach pierwsze miejsce i złoty medal wygrała Anna Przysada, drugie miejsce i srebrny medal – Alicja Tropiło, a miejsce trzecie i brązowy medal – Katja Gontowiuk. W kategorii open złoty medal Pucharu Polski WKKW 2019 wywalczyła Daria Kobiernik, srebrny medal trafił do Piotra Piaseckiego, a brązowy do Patrycji Zubko.

Konkurs krajowy ZK 1* o nagrodę Concordia w klasyfikacji otwartej wygrała Sara Algotsson Ostholt i Dynamite Jack. Drugie miejsce zajęła Marta Orłowska (POL) i Naomi II C, a trzecie — Weronika Mikołajczak (POL) i Czanos.

W konkursie ZK 1* w klasyfikacji pucharowej w kategorii juniorów młodszych pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Gabriela Kozłowska, drugie miejsce po trzech próbach wywalczyła Karolina Ślązak, a miejsce trzecie — Julia Witkowska.

W konkursie krajowym ZK L o nagrodę Carr Day Martin w klasyfikacji otwartej najlepsza była Sara Algotsson Ostholt (SWE) i Christmas Carol de Merignat. Drugie miejsce najęła Aleksandra Wicenciak (POL) i In Persona, a trzecie — Zofia Łękowska (POL) i Rabata.

W klasyfikacji pucharowej konkursu ZK L w kategorii młodzików pierwsze miejsce zdobyła Klaudia Gawdzik i Nike, drugie miejsce wygrała Antonina Popiel i Zapolata Gr. D, a trzecie — Martyna Stępniak i Gigolo.

W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski WKKW 2019 w kategorii młodzików pierwsze miejsce i złoty medal zdobyła Klaudia Gawdzik, drugie miejsce i srebrny medal — Wirginia Dąbrowska, a trzecie miejsce i brązowy medal — Katarzyna Żuchowicka.