Organizatorem Festiwalu Jeździeckiego Baborówko jest Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko, które powstało w 2006 roku i jest zarejestrowane w Polskim Związku Jeździeckim. Członkami stowarzyszenia są zawodnicy, jeźdźcy rekreacyjni oraz miłośnicy jeździectwa związani z Ośrodkiem Jeździeckim Pałac Baborówko. Zawodnicy startują w konkurencjach skoków, ujeżdżenia i WKKW na zawodach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych, biorą udział z sukcesami w Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Polski Młodych Koni.

Celem statutowym organizacji oprócz krzewienia kultury jeździeckiej oraz udziału w zawodach jest organizacja imprez jeździeckich i hodowlanych. Ponadto Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko od 2011 roku jest współorganizatorem cyklu halowych imprez jeździeckich pod marką CAVALIADA.

Współorganizatorem wydarzenia jest Ośrodek Jeździecki Pałac Baborówko, prowadzony przez rodzinę Święcickich. W Baborówku oprócz dużego gospodarstwa rolnego, znajduje się Pałac oraz Ośrodek Jeździecki. W kameralnym Pałacu mieszczą się komfortowe apartamenty, a w zabudowaniach folwarcznych noclegi agroturystyczne. Ponadto Pałac Baborówko oferuje naukę jazdy konnej, woltyżerkę, pensjonat dla koni oraz organizację różnego rodzaju imprez okolicznościowych i integracyjnych.

Zapraszamy do Baborówka!

www.baborowko.pl


Powrót